אתרים מומלצים בקפריסין

 

הרי הטרודוס

טיול קסום בין הרים וכפרים. הרי הטרודוס הם רכס הרים גדול ויעד חובה בעת ביקור בקפריסין המציעים שלל מסלולי טיול ופעילויות למשפחה. בין ההרים פזורים להם כפרים ציוריים (אגרוס, פדולס,פלטרס, פרודרומוס ועוד), מנזר קיקוס שנמצא בחלק המערבי של הרי הטרודוס וסמוך לו קיימת כנסייה מרשימה. בנוסף ישנו גם מוזיאון עם יצירות אמנות מתקופות שונות.

 

חוף זהוב בלימסול

בעיר לימסול ששוכנת בחלק הדרומי של קפריסין, שפע של חופים נהדרים. 

לכל מי שמחפש חופשת בטן - גב - מושלם. במיוחד מומלץ חוף LADIES MILE BEACH בעל חול נעים ורך ללא עיקולים או סלעים.

 

מצודת לרנקה
המצודה נמצאת לאורך החוף של לרנקה. המצודה נבנתה בשנת 1600 ושימשה כבית סוהר בזמן השנים הראשונות של השלטון הבריטי בקפריסין. במצודה מוזיאון לפריטים שונים מימי הביניים ותצפית נהדרת על נמל לרנקה והשכונה הטורקית.

 

קוריון 

קוריון היא עיר עתיקה ויעד חובה למי שמבקר בלימסול. בעיר זו הממוקמת על מצוק גבוה, ניתן להנות מנוף מרהיב של הים התיכון ולהתרשם ממבנים שונים כמו: אמפיתאטרון רומי, הבית של אכילס, בית הגלדיאטורים, בית מרחץ ציבורי ועוד. 

 

 פסיפסים בפאפוס

 בשנת 1980 העניק ארגון אונסק"ו לפאפוס מעמד של אתר מורשת עולמית תרבותי. האתר החשוב והמשמעותי בעיר הוא הפסיפסים של פאפוס. זהו מתחם גדול בנמל פאפוס ובו פסיפסים הנחשבים לחלק מהפסיפסים היפים ביותר בעולם. במתחם זה ישנם גם מספר מבנים שהמפורסם בהם הוא הבית של דיוניסוס, הבית של זאוס, הבית של ארבעת העונות, הבית של אורפאוס ועוד.